Aby odpowiedzieć na pytanie „Jaką bramę z napędem wybrać?” należy ustalić szereg parametrów oraz informacji niezbędnych do dokonania właściwego wyboru.
Ponadto, nim Państwa wybór padnie na konkretny produkt, konsultacja z nami będzie bardzo trafionym pomysłem. Ważne jest zadanie sobie kilku kluczowych pytań. Sprawiają wrażenie drobnostek, a jednak, zaważają na końcowym efekcie.
Po pierwsze: jak często (dobowo) przewidują Państwo otwieranie bramy? Nasuwa to kwestię odpowiedniej żywotności napędu, a ta stanowi priorytet. Oczywiście, chodzi o oszacowanie wartości uśrednionej, nie o dokładne obliczenia. Zakładamy, że brama eksploatowana będzie bardzo intensywnie, a zatem, wybór automatu musi paść na ten z najwyższej półki.
Jaką bramę z napędem wybrać?
Przy dużej częstotliwości otwierania i zamykania bramy, nie do przecenienia jest też pamięć, jaką dysponuje sterownik. Choćby po to, by mógł zsynchronizować się z wystarczająco dużą liczbą pilotów. Wśród naszych automatów nie uświadczą Państwo żadnych, które pozostawiałyby cokolwiek do życzenia w obu kwestiach.
Warto jednak zorientować się, czy na tym konkretnym terenie, gdzie brama ma zostać zautomatyzowana, dostępny jest prąd. Sprawy dotyczące zasilania to generalnie dość szeroki przekrój tematów, które dobrze byłoby poruszyć przy konsultacji z nami.
Jeśli nie zamierzają Państwo nabywać nowej bramy w całości, a wykorzystać tę już obecną, niezwykle istotne dla doboru automatu jest jej zmierzenie oraz zważenie. O ile z wymiarami nie ma problemu, o tyle zasięgnięcie informacji o wadze, może nastręczać trudności. Niemniej, wartość powinna być tutaj po prostu zbliżona – tak, by mieć pewność, że mieścimy się w wagowym przedziale określonym przez automaty.
Nie ma tu zbytnich powodów do obaw; potencjał naszych napędów udźwignie większość bram figurujących na europejskim rynku. Nie zmienia to jednak faktu, że wybór optymalny z uwzględnieniem dopasowania automatu do bramy, to zdecydowanie się na bramę z napędem w zestawie. To, w przypadku marki Eurosystem, gwarancja sprawnego użytkowania.
Poza tym, napędom towarzyszy szereg różnych funkcji przypisanych sterownikom. Chodzi np. o zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, zwane również funkcją amperometryczną. Sterownik powinien być wyposażony także w transformator; to, w zasadzie, funkcja obowiązkowa. Są i inne, podobnie jak funkcje opcjonalne, które jednak w konkretnym przypadku mogą okazać się niezbędne, jak np. automatyczne zamykanie się bramy po upływie określonego czasu. Zależy to od Państwa zapotrzebowania.
To właściwie cała lista rzeczy, które trzeba mieć na uwadze przy doborze bramy z napędem/napędu. Możemy jeszcze dodać, że równie mocno liczy się tu profesjonalizm obsługi, wsparcia technicznego oraz serwisu telefonicznego, jak zresztą… przy wszystkich naszych usługach.
Wierzymy że po tym artykule wiedza już Państwo jaką bramę z napędem wybrać?