Eurosystem - bramy szybkobieżne i bramy przemysłowe

Jaką bramę przemysłową wybrać ?

Ile obiektów przemysłowych, tyle odpowiadających im bram. Inna sprawdzi się np. przy magazynie, inna znajdzie zastosowanie przy hali sprzedażowej. A zatem, już na etapie decyzji o budowie danego obiektu, konieczny jest dobór odpowiedniej dla niego bramy przemysłowej. By ruch pojazdów i pieszych przebiegał bezproblemowo, równie ważne jest ustalenie rozlokowania bram i, oczywiście, samej ich liczby. Należy mieć więc na uwadze, że brama przemysłowa to – każdorazowo – produkt wykonywany i dobierany pod konkretną lokalizację, warunki montażu i oczekiwania .

Spersonalizowane i szczegółowe wymagania obiektów powodują, że na rynku nie uświadczymy bram-gotowców. Jednym z kluczowych czynników są takie parametry, jak wymiary otworu i pułap nadproża. Nie można pominąć także metody otwierania lub tego, czy przewidujemy wbudowanie w bramę drzwi. Zapoznanie się z tymi parametrami to wyposażenie się w elementarz. Możemy przystąpić z nim do przeglądu bram w poszukiwaniu tej optymalnej dla naszego obiektu. A tak to będzie wyglądać z grubsza.

Jaką bramę przemysłową wybrać ?

Słuszną popularnością cieszą się bramy rolowane, których otwieranie polega na (jak nazwa wskazuje) rolowaniu się wokół górnego wału. Brama rolowana to rozwiązanie wymagające doprawdy niewielkiego obszaru zabudowy. Gdzie brama segmentowa zabierałaby więc za dużo przestrzeni, tam sprawdzi się właśnie brama rolowana. Wykluczone są jednak w jej przypadku drzwi serwisowe lub pełne przeszklenia. Plusem pozostaje możliwość ocieplenia bądź perforacji, co często robi się dla właściwego przepływu powietrza.

W rankingu popularności, bramy segmentowe nie ustępują rolowanym. Bramy segmentowe podobnie jak rolowane, wykonane są przeważnie ze stali lub aluminium, różnice bywają decydujące. Nieodłącznym elementem bram segmentowych jest ich ocieplenie, wobec czego obiekt nie jest narażony na duże ubytki ciepła. Ilość kombinacji prowadnic (bo to na nich bazuje montaż I system eksploatacji bram segmentowych) czyni je rozwiązaniem niemalże uniwersalnym. Mamy do czynienia z prowadzeniami, które umożliwiają skrzydłu bramy pozycję poziomą, pionową, lub nachyloną pod kątem. Wybór prowadzenia to kwestia naszej orientacji w przestrzeni dostępnej nad docelową bramą. Brama segmentowa przewyższa rolowaną w zakresie dodatków – przeszklenia czy kratki wentylacyjne nie stanowią tu żadnego problemu. “Segment” daje też możliwość wbudowania drzwi, które ograniczają eksploatację głównego mechanizmu bramy do niezbędnego minimum, a więc ruchu pojazdów.

Jaką bramę przemysłową wybrać ?

Wybór nie ogranicza się do tych dwóch typów. Bramy przemysłowe nadal pozostają całkiem zróżnicowanym inwentarzem. Jeśli jednak zapoznali się Państwo z takim zarysem, można mówić o niezbędnych podstawach wiedzy. Całą resztę proszę zostawić do konsultacji z naszymi specjalistami.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bramy przemysłowe stosowane w obiektach o wysokim poziomie bezpieczeństwa, takich jak magazyny materiałów niebezpiecznych czy centra danych, muszą spełniać surowe…

Firma Eurosystem z dumą prezentuje zakończoną realizację montażu segmentowej bramy K2 IS, produkowanej przez Krishome. Model ten jest doskonałym rozwiązaniem…

Bramy rolowane stanowią nieodłączny element nowoczesnych obiektów przemysłowych, magazynów oraz budynków użyteczności publicznej. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji oraz szerokim możliwościom…

Napędy do bram są kluczowym elementem nowoczesnych systemów zabezpieczeń i automatyzacji w obiektach przemysłowych. Ich sprawne działanie wspiera funkcjonalność i…

Wybór odpowiedniej bramy przemysłowej to kluczowa decyzja, która może mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Bramy te nie tylko…

W obliczu dynamicznie zmieniającego się rynku oraz rosnących oczekiwań klientów, optymalizacja procesów logistycznych staje się kluczowym elementem działalności każdego przedsiębiorstwa…