Oferujemy szeroki wybór automatyki do bram wjazdowych oraz garażowych. Napęd dobierany jest odpowiednio do długości skrzydła bramy oraz częstości jej otwierania.
Napędy do bram skrzydłowych
Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego (230 Vac) i półprzemysłowych (24 Vdc) w wersji z wył. krańcowym lub bez wył. do bram o dł. skrzydła 2,5 m.
Napędy do bram przesuwnych
Napęd elektromechaniczny do bram przesuwnych dla skrzydła o max. ciężarze 500 kg ( model 740) lub 900 kg (model 741).
Jaką automatykę do bram wybrać?
Napęd do bramy
Napędy do bram co do zasady stosuje się wszędzie, gdzie automatyzacja procesu otwierania i zamykania ma znaczenie, są to oczywiście wszelkiego rodzaju fabryki, przetwórnie, zakłady produkcyjne czy magazyny, ale także w przypadku bram dojazdowych do nieruchomości czy bram garażowych. Przed podjęciem decyzji co do wyboru napędu do bramy warto wziąć pod uwagę kilka istotnych jej parametrów jak: prędkość przesuwu, zakres temperatur w jakich napęd może pracować, zasilanie oraz rodzaj zabezpieczeń.
Napędy do bram przemysłowych
W przypadku bram przemysłowych należy liczyć się z jej dużym obciążeniem i wysoką częstotliwością działania, a przy tym większość użytkowników oczekuje szybkości otwierania i zamykania i możliwości regulacji prędkości pracy. Dlatego wybierając napęd do bramy przemysłowej przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na wydajność i optymalne wykorzystanie mocy przy dużym obciążeniu. Nie mniej istotne jest niezawodność przekładni i układu sterowania. Oczywiście nie może tu zabraknąć także systemu awaryjnego odblokowywania i otwierania bramy, a także systemu zabezpieczeń np. w postaci lamp ostrzegawczych czy przycisku STOP. Istotnym czynnikiem przy wyborze napędu do bramy przemysłowej są także warunki w jakich brama będzie pracować. W zależności od miejsca jej użytkowania warto zwrócić uwagę w jakim zakresie temperatur brama ma pracowa
, czy będzie narażona na działanie wilgoci czy różnego typu pyłów. Oczywiście napęd do bramy przemysłowej musi także być dobrany pod kątem ciężaru danej bramy a moc silnika napędu musi uwzględniać zarówno masę bramy jak i posiadać odpowiedni zapas mocy, dzięki czemu użytkowanie takiej bramy będzie bezawaryjne przez długi czas.
Napędy do bram użytkowych w zastosowaniach domowych
W przypadku wyboru napędów do bram wjazdowych czy garażowych znaczenie mają przede wszystkim takie czynniki jak:
- ciężar bramy,
- rodzaj i typ bramy,
- odległości osi zawiasów od słupka,
- ilość dostępnego miejsca do zamontowania silnika,
- oczekiwana prędkości działania,
- rodzaj wymaganych zabezpieczeń.
W tego typu bramach zakłada się, że częstotliwość jej użytkowania będzie znacznie mniejsza niż w przypadku bram przemysłowych dlatego ten czynnik nie jest tak istotny w doborze napędu. Niemniej w przypadku bram z wypełnieniem pełnym warto wziąć pod uwagę fakt, że taka brama stawia większy opór na podmuchy wiatru i tym samym dobrać napęd z odpowiednio mocnym siłownikiem.
Oferujemy szeroki zakres napędów do bram różnego rodzaju i przeznaczenia, które zapewniają komfortowe i bezpieczne użytkowanie. Napędy do bram jakie posiadamy w asortymencie to niezawodne rozwiązania, stosowane zarówno w bramach przemysłowych jak i użytkowych. Gwarantujemy także fachowe doradztwo i pomoc w doborze najodpowiedniejszego napędu.